تأسیس 1342
با عرض سلام به خدمت دوستان و همنوردان عزیز

با توجه به آغاز فصل امتحانات پایان ترم به اطلاع می رساند انجمن کوهنوردی تا آخر دی ماه برنامه ای ندارد و جلسات هفتگی در این مدت برگزار نمی شود.

با شروع ترم جدید تحصیلی تقویم جدید برنامه های آتی گروه به اطلاع خواهد رسید.

با آرزوی موفقیت روزافزون


+ ارسال مطلب  سه شنبه 1389/10/14ساعت   توسط سعید | 
گزارش برنامه کویر نوردی - کویر مرنجاب - گروه پسران

منطقه:               آران و بید گل - اصفهان

زمان:                 10 الی 12 آذر 89

مربی :               آقای اکبرزاده

سرپرست برنامه:  سعید ولی اللهی

کویر مرنجاب در 60 کیلومتری شهر آران و بید گل از توابع کاشان قرار دارد. قرار گرفتن کویر (دریاچه نمک) در مجاورت تپه های شنی و وجود یک کاروانسرای قدیمی در این منطقه باعث شده کویر مرنجاب تنها نباشد! این منطقه همواره - مخصوصا در فصول سرد - بازدیدکنندگان بیشماری دارد... ویکیپدیا را ببینید...

گزارش برنامه و عکس ها در ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ ارسال مطلب  چهارشنبه 1389/09/24ساعت   توسط سعید | 

+ ارسال مطلب  یکشنبه 1389/07/04ساعت   توسط سعید | 
ضمن عرض خیرمقدم به دانشجویان عزیز در سال تحصیلی جدید

برنامه های انجمن کوهنوردی دانشگاه شیراز از مهر ماه دوباره برگزار خواهند شد و طبق روال قبلی جلسات عمومی روز یکشنبه هر هفته از ساعت 17:30 الی 19 در دفتر انجمن کوهنوردی واقع در مجموعه ورزشی وحدت (باشگاه دانشگاه) برگزار می شود.

اولین جلسه عمومی: یکشنبه 4 مهر - با معارفه مربیان جدید کوهنوردی (دختران و پسران) و انتخاب اعضای شورای مرکزی انجمن و همچنین نظرسنجی برای تنظیم تقویم 6 ماهه انجمن

از دانشجویان علاقه مند برای شرکت در برنامه های انجمن کوهنوردی دعوت به عمل می آید.


+ ارسال مطلب  چهارشنبه 1389/06/31ساعت   توسط سعید | 

سلام دوستان

هرساله ماه رمضان کوه های اطراف شهر بهترین میزبانان جماعت کوهنورد هستن که دور هم جمع میشن و روزه خودشون رو جایی افطار می کنن که همیشه اونجا خدا رو بهتر احساس می کنن. بدون شک برنامه های چند ساعته ی افطاری جزء بهترین خاطرات باهم بودن دوستان و همنوردان میشه.

امسال هم به رسم دیرین امیدوارم برنامه های افطاری به راه باشه. ما که هستیم، دراک هم که دم دست و هوا هم اینروزا عالی! بجنبین زمان اولین برنامه رو مشخص کنیم. اولین افطاری هم مهمون من!

آقایونی که مایلن جمع ما رو جمع کنن با من (سعید ولی اللهی) یا رامین کرمی در تماس باشن.


http://rbig.jeeran.com/ramadan3.jpg

+ ارسال مطلب  چهارشنبه 1389/05/20ساعت   توسط سعید | 

گزارش برنامه اشترانکوه و دریاچه گهر – تیم پسران

زمان اجرای برنامه :     12- 9 تیرماه 89

مکان اجرای برنامه:     دورود – لرستان

مربی تیم:                 آقای نظری

سرپرست برنامه:       رامین کرمی

بخش دوم – بازدید از دریاچه گهر

دریاچه گَهَر در میان رشته کوه اشترانکوه در استان لرستان واقع است. این دریاچه در منطقه حفاظت شده اشترانکوه و بین بخش ززو ماهرو الیگودرز و بخش مرکزی دورود قرار دارد قرار دارد. این دریاچه که به «نگین اشترانکوه» معروف است یکی از زیباترین دریاچه‌های طبیعی ایران به شمار می‌رود و با ارتفاع ۲۳۶۰ متر از سطح دریا در میان منطقه حفاظت شده اشترانکوه واقع شده‌است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دریاچه گهر ویکیپدیا را ببینید.

گزارش برنامه و عکس ها در ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ ارسال مطلب  یکشنبه 1389/04/20ساعت   توسط سعید | 

گزارش برنامه اشترانکوه و دریاچه گهر – تیم پسران

زمان اجرای برنامه :     12- 9 تیرماه 89

مکان اجرای برنامه:     دورود – لرستان

مربی تیم:                 آقای نظری

سرپرست برنامه:       رامین کرمی

بخش اول – صعود به قله سن بران (اشترانکوه)

خط الراس اشتران کوه شامل بیش از 30 قله اصلی و فرعی است که در محدوده شهرستانهای ازنا، دورود و الیگودرز در استان لرستان قرار گرفته است. این خط الراس شامل 8 قله بالای 4000 متریست که بلند ترین آنها سن بران به ارتفاع 4150 متر است. (منابع گوناگون ارتفاع های مختلفی برای قلل این منطقه ذکر کرده اند). خط الراس اشترانکوه به سبب تعدد قلل و فنی بودن مسیر بسیاری از آنها در کوهنوردی ایران جایگاه ویژه ای دارد. وجود دره های زیبا – از جمله "دره نی گا" و همچنین دریاچه زیبای گهر و حیات وحش متنوع منطقه موجب جذابیت ها و زیبایی های بیشتر اشترانکوه است. برای کسب اطلاعات بیشتر ویکیپدیا و وبلاگ کوهنوردی در اشترانکوه را ببینید.

گزارش صعود در ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ ارسال مطلب  سه شنبه 1389/04/15ساعت   توسط سعید | 

با توجه به شروع تعطیلات تابستان و بالطبع تعطیلی 3 ماهه دانشگاه؛ در مورد برنامه های انجمن کوهنوردی دانشگاه به اطلاع میرساند که:

- جلسات هفتگی انجمن کماکان در روزهای یکشنبه از ساعت 19-18 در دفتر انجمن برگزار خواهد شد.

- برنامه های انجمن طبق تقویم و در صورت به حدنصاب رسیدن نفرات شرکت کننده انجام خواهند شد.

(تقویم برنامه ها را اینجا ببینید)

- برنامه های چند روزه و صعودهای بلند به صورت انتخابی و از میان اعضای فعال خواهد بود.

- در صورت عدم امکان حضور در جلسات هفتگی، برای شرکت در برنامه ها می توانید با سرپرست انجمن آقای رامین کرمی ( 09364935018) هماهنگی های لازم را به عمل آورید.

- در صورت تمایل برای قرار دادن گزارش برنامه ها و سایر مطالب مورد نظر خود در ارتباط با کوه و ورزشهای کوهستانی، با نام خودتان در وبلاگ، می توانید مطالب خود را به آدرس shirazuclimb@yahoo.com ارسال نمایید.


                                                با آرزوی تعطیلاتی پربار و شاد برای همنوردان و دوستان گرامی

برفراز قله ها به یادمان باشید!                  


+ ارسال مطلب  دوشنبه 1389/03/31ساعت   توسط سعید | 

گزارش برنامه ی صعود به قله ی پازن پیر (ارتفاع:4302 متر) - پسران

زمان اجرای برنامه:      12 الی 15 خرداد ماه 1389
مکان اجرای برنامه:     منطقه ی آب نهر در 10 کیلومتری شهر یاسوج

سرپرست برنامه:        رضا شمسی پور

قله ی پازن پیر را وحشی ترین قله ی دنا لقب داده اند.این قله سخت ترین قله ی دنا از لحاظ دسترسی محسوب می شود. دومین قله از لحاظ دسترسی به صورت دست به سنگ است و به طور خلاصه مقتدرترین قله ی دنا است.نام پازن پیر برازنده ی این قله است،چرا که به تعریفی می گویند به دلیل عدم دسترسی،پازن ها پیر می شده اند.طبیعت بسیار زیبا و بکری در این منطقه وجود دارد.در این قله انواع جانوران وحشی وجود دارند.خرس،روباه،شغال و گرگ از این دسته اند.قله ی پازن پیر در شمال شهر یاسوج با اقتدار تمام ایستاده است.هر چند که قله ی قاش مستان(بیژن 3) بلند ترین قله ی دنا است اما از لحاظ اقتدار،پازن پیر مقتدرترین آنهاست.

اعضای گروه:رامین کرمی - امیرحسین شبانی - محمدحسین تارخ - امیرحسین گمرکچی - سعید صفری نژاد - رضا شمسی پور

گزارش برنامه و عکس ها در ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ ارسال مطلب  جمعه 1389/03/28ساعت   توسط سعید | 

پرواز ناگهاني و غمگنانه همنورد و مربي ارزنده مان سركار خانم صديقه نيك سرشت، مارا به سوك نشاند. اين ضايعه غم انگيز را به خانواده محترم ايشان و جامعه كوهنوردي استان فارس تسليت عرض نموده و از درگاه ايزد منان علو درجات براي ايشان و صبر جميل براي بازماندگان خواهانيم.

مراسم تشييع پيكر آن مرحومه روز سه شنبه 18/3/1389 ساعت 8 صبح از آستانه ، حرم سيدعلاءالدين حسين برگزار خواهد شد.  همچنين مراسم يادبودي روز پنجشنبه20/3/1389 ساعت  16:30 الي 18 در مسجد ابوالفضل واقع در خيابان تحويلي برگزار مي گردد.

حضور همه دوستان و همنوردان موجب تسلي خاطر بازماندگان خواهد بود.

+ ارسال مطلب  دوشنبه 1389/03/17ساعت   توسط سعید | 
گزارش صعود به قله حوض دال - دختران

تاریخ اجرای برنامه :     13و14 خرداد 89

منطقه :                   دنا

سرپرست برنامه:       سمیه دانشور

مربی :        خانم پیمان دوستکوه های دنا که جزء زیباترین کوه های ایران هستند شامل قله ها، مسیر ها و چشمه های متعددی است که سالانه تعداد زیادی کوهنورد را به خود جذب می کند. قله ی حوض دال، به بلندی 4400 متر می باشد و این کوه از جنبه های متعددی نظیر نوع خاص زیست شناختی، جانور شناختی و گیاه شناختی حائض اهمیت است و گیاهان خاص دارویی را در خود می پرواند، مانند آویشن، چویل و ... .

اعضای تیم:
زهرا بهادري- سميه دانشور- سولماز قهرماني- آناهيتا پرتوآذر- نيلوفر صفايي- فرناز فيلي- نسترن عظيمي- فاطمه آقا ميري- فرنوش شيرواني

 گزارش برنامه در ادامه مطلب

ادامه مطلب
+ ارسال مطلب  دوشنبه 1389/03/17ساعت   توسط سعید | 
معرفی یکی از دیدنی ترین دره های جهان  ( تنگه Antelope )

تنگه آنتلوپ(Antelope) با سنگ های ماسه ای که در طول هزاران سال توسط دست هنرمند طبیعت با دقت و ظرافت تراشیده شده اند، در منطقه ای به نام ناواجو(Navajo) در ایالت آریزونای آمریکا قرار گرفته است.

ادامه مطلب را ببینید...


ادامه مطلب
+ ارسال مطلب  چهارشنبه 1389/03/12ساعت   توسط سعید | 

15 هزار درخت 200 ساله بلوط در جنگل‌های دنا در نوبت اعدام قرار گرفتند!

ماجرای تلخ سینه نمک را در منطقه حفاظت شده دنا یادتان هست؟ یادتان هست که 25 هزار اصله درخت بلوط را به جرم قرار گرفتن در مسیر عبور پروژه گذر خط لوله گاز عسلویه به مرکز و شمال ایران قطع کردند و آنگاه پس از رسانه‌ای شدن موضوع و با شکایت سازمان حفاظت محیط زیست، به دستور دادستان کل کشور پروژه بعد از طی مسیر هفت کیلومتری متوقف شد.
اینک امّا خبر می‌رسد که گویا طبیعت‌ستیزان عزیز توانسته‌اند مجوزهای لازم را برای ادامه‌ی کشتار سبز خویش در این پاره‌ی منحصر به فرد زاگرس فراهم آورده و می‌خواهند معبر 16 متری خود را با قطع دست کم 15 هزار اصله درخت بلوط دیگر که عمر متوسط آنها بیش از 200 سال ارزیابی شده است، ادامه دهند.
شوربختانه‌تر آن که حتا اداره کل منابع طبیعی کهکیلویه و بویراحمد را تهدید کرده‌اند که اگر مجوز قطع را صادر نکند، خسارت هم باید به طبیعت‌ستیزان عزیزتر از جان پرداخت کند!

این درحالی است که به گفته‌ی مدیرکل اداره محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد قرار بر بازنگری کارشناسی و انجام ارزیابی‌های زیست محیطی پروژه مزبور بوده و ایشان صراحتاً گفته بودند: خط لوله گاز با عرض 16 متر از کریدور سابق در جنگل‌های دنا خواهد گذشت و کریدور جدیدی لازم نیست.

یادمان باشد که داریم در باره‌ی کدام نگین بی‌بدیل ایران سخن می‌گوییم:

کافی است به یاد آوریم که تعداد 440 گونه‌ي گياهي (متعلق به 62 خانواده) در منطقه‌ي حفاظت‌شده‌ي دنا شناسايي شده است كه از اين تعداد، 123 گونه از اهميت حفاظتي بيشتري برخوردار هستند، چرا كه يا اندميك بوده يا در معرض خطر، آسيب‌پذير و يا نادر به شمار مي‌روند (28 درصد). بنابراين، افزون بر 6 درصد از مجموع گياهان آوندي كشور تنها در 6 صدم درصد  از خاك كشور تجمع يافته‌اند؛ به ديگر سخن، هر هكتار از خاك دنا، از منظر غناي پوشش گياهي، ارزشي معادل 100 برابر هر هكتار از خاك ايران دارد.
افزون بر آن، متجاوز از 77 گونه‌ي پرنده (15.6 درصد)، 23 گونه‌ي پستاندار (14.4 درصد)، 35 گونه خزنده (19.7 درصد) و 20 گونه‌ي ماهي (11.5 درصد) در محدوده‌ي مورد مطالعه شناسايي شده‌اند. يعني در مجموع 155 مهره‌دار در منطقه‌ي حفاظت‌شده‌ي دنا زيست مي‌كنند كه برابر است با 15.4 درصد از كل مهره‌داران شناخته شده‌ي كشور. به سخني ديگر، از منظر تنوع جانوري، هر هكتار از زيستگاه دنا، حدود 257 برابر هر هكتار از خاك كشور ارزش دارد.
یعنی در مجموع ميانگين ارزش گونه‌گونی زيستي گياهي و جانوري هر هكتار از سرزمين دنا معادل 179 برابر هر هكتار از خاك كشور است.
این دریافت به معنای آن است که تخریب یک معبر 16 متری در چنین منطقه‌ای، درست مانند این است که معبری به عرض 2864 متر را بخواهیم در جنوب تهران پاکسازی و تخریب کنیم!


منبع : وبلاگ مهار بیابان زایی

+ ارسال مطلب  شنبه 1389/03/08ساعت   توسط سعید | 

گزارش برنامه برم فیروز پسران

تاریخ اجرای برنامه: جمعه 31 اردیبهشت ماه 1389

سرپرست برنامه:رضا شمسی پور

وسایل مورد نیاز: کوله یک روزه – کفش مناسب – لباس مناسب فصل – باد گیر–  کلاه – صبحانه و ناهار–  2 لیتر آب

اعضای گروه: رامین کرمی - امیر حسین شبانی - محمد حسین تارخ - مجتبی کوچکی -  مهران فتوحی زاده - بابک شبانیان - رضا شمسی پور

توصیف منطقه: منطقه برم در 10 کیلومتری شهر سپیدان و در قسمت شمالی پیست پولاد کف قرار دارد.قله ی برم فیروز با ارتفاع نزدیک به 3600 متر در سمت شمال منطقه واقع است.در این منطقه دریاچه ی زیبای برم فیروز قرار دارد که تفریحگاهی بسیار زیبا را ایجاد کرده است.از پای کوه تا دریاچه حدود 1 ساعت کوهپیمایی ساده دارد.در سمت شرق قله ی برم فیروز،قله ی بسیار رفیع وزیبای رنج قرار دارد که با ارتفاعی بالای 4000 متر یکی از قله های مورد علاقه ی کوهنوردان استان فارس است.مسیر صعود به قله ی برم فیروز ساده است و بسیاری از کوهنودان آماتور هم می توانند این قله را صعود کنند.
گزارش برنامه در ادامه مطلب

ادامه مطلب
+ ارسال مطلب  دوشنبه 1389/03/03ساعت   توسط سعید | 

رکورد جوان‏ترین کوهنورد صعودکننده به اورست شکست

يك پسر 13 ساله آمريكايي جوانترين كوهنوردي شد كه روز شنبه موفق به صعود به قله اورست شد تا اين صعود که جزئي از تلاشهايش براي شكستن ركورد قبلي صعود به بلندترين قلل 7 قاره جهان است، انگیزه او را بیش از پیش برای رسیدن به هدفش دو چندان سازد و البته نشان داد هیچ مرزی برای شکستن توسط انسان قابل تصور نیست.

به گزارش خبرنگار ورزشی تابناک و به نقل از آسوشیتدپرس؛ سخنگوي جوردن رومرو آمريكايي اعلام كرده كه تيم كوهنوردي همراه اين پسر اين خبر را از فراز قله 8850 متري اورست با تلفن ماهواره اي به او داده اند. پست جديدي در وبلاگ رومرو روز شنبه صبح با اين عنوان منتشر شده است: روياهاي آنها به واقعيت پيوست. همه به طرز غيرقابل باوري خوشحال بودند.

اين نوجوان كه در 10 سالگي موفق به صعود به قله كليمانجارو در آفريقا شده بود، مي گويد جرقه انجام اين كار را عكس‏هايي از قلل بلند هفت قاره جهان كه در راهرو مدرسه شان نصب شده بود زده است. برخلاف جبهه صعود به اورست در نپال در جبهه چين هيچ محدوديت سني براي صعود كنندگان وجود ندارد.


مادر جوردن در حالي كه صعود پسرش به قله 8848 متری اورست را با يك جي پي اس رديابي مي كرد در گفتگويي ضمن بیان این مطلب که به پسرش افتخار مي كند، در پاسخ به اين سئوال كه زمان جوردن به قله، به او چه خواهد گفت همراه با گريه بيان كرد: واقعا نمي توانم چيزي بگويم. لحظه‏ای بسيار احساسي است.

جوردن كه اهل كاليفرنيا است همراه با پدر، دوست پدرش و 3 شرپاي نپالي موفق به صعود به اورست شده است. او از كمپ اصلي اورست در چين صعود خود را آغاز كرده بود و اين اولين تجربه بالاي 8 هزار متري او بود. بر اساس اظهارات تيم پشتيباني، تيم حمله به قله طرحي را براي سورپريز كردن جوردن هنگام رسيدن به قله داشته اند كه از خود آنها هم مخفي نگه داشته شده بود اما جوان ترین فاتح اورست تا 48 ساعت آینده که كمپ اصلي باز خواهد گشت، نمی‏تواند از این سورپرایز سخن به میان آورد و تا آن زمان امكان گفتگو با وي وجود ندارد.

ركورد پيشين جوان‏ترين صعود كننده به اورست توسط تمبا شري شرپاي نپالي بدست آمده بود كه در سن 16 سالگي موفق به صعود به اورست شده بود که این نوجوان کالیفرنیایی با شکستنش نشان داد، قله‏ای که هزاران کوهنورد کارکشته در مسیر صعود به آن جان داده‏‏اند، همچنان با اراده انسان قابل دستیابی است و دامنه توانایی های بشر در شکستن مرزها بدون توجه به ظرفیت‏هایش هنوز محدودیتی ندارد

منبع:تابناک

+ ارسال مطلب  شنبه 1389/03/01ساعت   توسط سعید | 

گزارش برنامه ی صعود به قله ی حوض دال - پسران         

تاریخ اجرای برنامه: پنجشنبه 23 و جمعه 24 اردیبهشت ماه 1389

سرپرست برنامه: رضا شمسی پور

وسایل مورد نیاز: کوله پشتی بزرگ – کفش کوهنوردی – گرامپون – بادگیر– دستکش – کلاه –هدبند – هدلایت – عینک آفتابی – کرم ضدآفتاب – کیسه خواب – روپوش پلار– 1 لیترآب 5 وعده غذا – تنقلات

اعضای گروه: امیر حسین شبانی – محمد فلاحتی – محمد حسین تارخ – مجتبی کوچکی – سعید صفری نژاد

توصیف منطقه دنا: بخشی از این منطقه درشمال استان کهگیلویه و بویر احمد وبخشی از آن درجنوب استان اصفهان قراردارد.اوج چین خوردگی زاگرس با ارتفاع 4425 متر درمنطقه حفاظت شده دنا می باشد. دنا دارای چهل قله ی بالاتر از 4000 متر است که مورد توجه و علاقه وافرهربیننده بویژه کوهنوردان می باشد.این منطقه ناحیه ای است کاملاً کوهستانی و اختلاف ارتفاع بلندترین و پست ترین نقطه ی منطقه حداقل 3000 مترمی باشد. چنین اختلاف ارتفاعی با وجود قله های بلند،دیواره های عظیم و دره های عمیق ممکن گردیده است.مرز شرقی دنا را گردنه ی بیژن و مرزهای شمالی ، غربی وجنوبی آنرا دو رودخانه ی ماربر و بشار مشخص می نمایند. دردامنه های دنا، دره های متعددی وجود دارد که پر از چشمه های کوچک و بزرگ است . بسیاری از این چشمه ها از زیر برف می جوشد و از دامنه های پر شیب دنا ، کف آلود وپرشتاب سرازیر می شوند واز صخره های بلند فرو می ریزند ، بهم می پیوندند و رودخانه های سرد ، شیرین و زلال بشار و خرسان را تشکیل می دهند.

جاذبه های منطقه ی دنا :

تعداد47 قله ی بالای 4000 متراز جمله : قاش مستان ، بیژن 1 ، بیژن 2 ، مورگل ، حوض دال ، قدویس ، قزل قله ، حرا ، کل شور ، بهمون ، برف کرمو و . . .

تعداد 183 چشمه پراز آب از جمله : چشمه میشی ، لواسپید ، خکون ، نهمون و . . .

غارهای زیبای یخی از جمله : غار دنگزلو ، غاریخ ، غارنول ، غارکیخسرو ، غارسلیمان و . . .

قله ی حوض دال یکی از قله های شرقی رشته کوه زاگرس است.این قله با ارتفاع 4320 متر یکی از 40 قله ی بالای 4000 متر دنا است.در مجاورت قله ی حوض دال و در سمت غرب،قلل بیژن1،بیژن2 ومرتفع ترین قله ی دنا به نام قاش مستان(بیژن3) قرار دارد.در سمت شرق به قلل برف کرمو و سیچانی منتهی می گردد.قله ی حوض دال در شمال شهر توریستی سی سخت واقع است.این قله را می توان از دو مسیر،یکی از مسیر دامنه ی سیچانی و دیگری از مسیر دره ی بزکش صعود کرد.مسیر سیچانی از چشمه ی سیچانی معروف به چشمه میشی واقع در 20 کیلومتری شهر سی سخت شروع می شود که صعود از این مسیر ساده تر از مسیر دره ی بزکش است.

گزارش برنامه در ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ ارسال مطلب  یکشنبه 1389/02/26ساعت   توسط سعید | 

گزارش صعود قله قلم (3592 متر) - دختران

نام منطقه:      دنا

تاريخ اجرا:       23 و24 ارديبهشت 1389

مربی:   رویا پیمان دوست

سرپرست:       نرگس رحمانی


   

 

وسایل لازم: زیر انداز، کیسه خواب، لباس گرم برای شب مانی، بادگیر، کلاه آفتاب گیر، عینک آفتابی، کفش نیمه سنگین، کوله پشتی 2 روزه، باتون، چراغ پیشانی، فلاکس، دوربین، ضد آفتاب.

دنا به معناي جايگاه آرامش روح، بهشت كوهنوردان است. نام كوهي است مرتفع با طول حدود 60 كيلومتر در رشته كوههاي زاگرس و با امتداد شمال غربي-جنوب شرقي در مرز مشترك استانهاي كهكيلويه و بويراحمد، اصفهان و چهارمحال و بختياري قرار دارد. دنا سرزمين جاودانگي ها با هفتاد مليون سال عمر همواره كوهنوردان را به آغوش گرم خويش فرا ميخواند. باشد كه دستمان را بگيرد .

جانوران منطقه:خرس هاي قهوه اي، كبك، پلنگ، گرگ، روباه، توره، عقاب، گربه وحشي، سمور، راسو، سنجاب ايراني، چكاوك، شاهين، بز، پازن و انواع خزندگان مثل مار، افعی، لاکپشت و ... .

پوشش گياهي منطقه: درختان بلوط، بنه، كيكم، ارژن، زالزالك، شن، بادام كوهي، سرو كوهي، گون و انواع گلها و گياهان دارويي كه برخي در جهان كم نظير يا حتي ميتوان گفت بي نظير هستند.

دره هاي دنا: بزكش، پوتك، آبزار، سرخ مرادي، برف انبار، قاش مستان، كيخسرو، پس دنا، آبشار، يال هاي شتكي، توفال، چال زرد، بن شاهي، برد سفيد و گورآب.

آباديها و روستا هاي اطراف: سیب مداب، محله مهریان، چشمه چنار، مادوان علیا، بر آفتاب، تل سیاه، گردنه آباده، باغ سیلاری، اوبا، آبزار، خفر، بیده، کهنگان، نور آباد، سرباز، دنگزلو، شهید و....

چشمه ها و رودخانه ها: کوه دنا پر است از چشمه که ذکر نامشان از حوصله خارج است اما دو رودخانه در اطراف آن است رودخانه بشار و ماربر.

نوع لهجه و گویش اهالی منطقه: ساکنین این منطقه به زبان فارسی با گویش لری و همچنین زبان ترکی صحبت میکنند.


شرح صعود تیم در ادامه مطلب.


ادامه مطلب
+ ارسال مطلب  جمعه 1389/02/24ساعت   توسط سعید | 

برنامه کوهپیمایی عمومی دشت لاله استهبان – گروه دختران

تاریخ اجرای برنامه: 17/2/89

سرپرست برنامه: رامین کرمی – مربی : خانم نیک سرشت

قرار حرکت سرویس ها روز جمعه ساعت 5:30 صبح بود و با توجه به استقبال خوبی که از این برنامه شده بود و بیش از 90 نفر ثبت نام شده بودند، 4 دستگاه اتوبوس برای این برنامه در نظر گرفته شده بود. اولین سرویس راس ساعت 5:45 دقیقه به طرف استهبان به راه افتاد و سرویس بعدی با ده دقیقه تاخیر. به دلیل تاخیر زیاد بعضی از شرکت کنندگان آخرین اتوبوس هم ساعت 6:30 از ارم به طرف استهبان حرکت کرد. در بین راه پذیرایی مختصری از دوستان شد. گروه اول و دوم حدود ساعت 9 صبح در "دهانه آسیاب" شهرستان استهبان آماده حرکت بودند و پس از توضیحات مربی و تقسیم بندی گروه و ثبت دوباره آمار اعضا، با توجه به اینکه گروه آخر تاخیر زیادی داشتند با هماهنگی سرپرست برنامه قرار بر حرکت این دو گروه شد و قرار شد گروه سوم بعدا توی مسیر به ما ملحق شوند. بنابراین در میان درختان و مسیر سرسبز دره با سرعت کم به سمت "چشمه قعری" حرکت کردیم و حدود ساعت 10 به چشمه رسیده بودیم. گروه آخر هم توی راه چشمه بودند و فاصله زیادی نداشتند. برای جلوگیری از ازدحام بر روی چشمه کمی آب برداشتیم و خوراکی سبکی خوردیم و باز به آرامی به راه افتادیم. در این مسیر یک کارگاه فرود کوتاه توسط مربی سنگ نوردی دختران خانم نیک سرشت و چند نفر از اعضای سنگ نوردی انجمن برپا شده بود و چند فرود کوتاه برای معرفی سنگ نوردی و کار با طناب انجام شد. در این فاصله گروه آخر هم رسیدند و بعد از استراحت خیلی کوتاهی همه اعضای تیم با هم در مسیر "استخر" به راه افتاند. با توجه به تعداد بالای شرکت کنندگان تیم در ادامه راه به گروه های کوچکتری تقسیم شد. بالاخره ساعت 12:30 همه اعضای تیم به "استخر رسیده بودند. در این منطقه چشمه کوچکی و یک استخر کوچک برای آبیاری باغ میوه آنجا وجود داشت و محل مناسبی برای استراحت و ناهار بود. تعدادی از اعضای تیم که برای ادامه مسیر آمادگی داشتند به سرعت پس از صرف نهار و یک استراحت کوتاه راس ساعت 13:10 به سمت دشت لاله حرکت کردند. بقیه گروه هم با استراحت بیشتری ناهار خوردند و به تدریج برای بازگشت آماده شدند. به دلیل سرعت کمتر این گروه تصمیم بر این شد که این گروه به آرامی در مسیر بازگشت به راه بیفتند و گروهی که به دشت رفته بودند در ادامه به این گروه ملحق شوند. ساعت 2 این گروه به آرامی به سمت چشمه پایین به راه افتادند. گروه دشت هم پس از نیم ساعت حرکت، ساعت 1:45 به دشت بالا رسیدند و در اطراف کلبه ای که متعلق به پیرمردی باغدار بود کمی استراحت کرده و گشت کوتاهی در دشت زدند و به سرعت به محل استخر بازگشتند. این گروه هم پس از استراحت مختصری و برداشتن کوله ها ساعت 2:30 به طرف پایین به راه افتادند. تقریبا همه تیم حدود ساعت 4 در محل تفریگاه دهانه آسیاب بودند. پس از رسیدن آخرین گروه که به خاطر مصدومیت جزئی یکی از اعضای تیم خیلی آرام پایین آمده بودند همه سوار اتوبوس های برگشت شدند و پس از سرشماری تیم، به شیراز بازگشتیم. خرابی یکی از اتوبوس ها در بین راه و توقفی نسبتا طولانی برای تعمیر آن هم باعث تاخیر در راه بازگشت شد. بالاخره آخرین اتوبوس هم حدود ساعت 8 شب به دانشگاه رسید.

عکس ها در ادامه مطلب

ادامه مطلب
+ ارسال مطلب  چهارشنبه 1389/02/22ساعت   توسط سعید | 

گزارش برنامه کوهپیمایی عمومی دشت لاله استهبان - تیم پسران

تاریخ اجرای برنامه: 89/2/16

سرپرست برنامه: رامین کرمی

ساعت 5:45 صبح روز پنج شنبه به اتفاق 15 نفر از دوستانمان به طرف استهبان حرکت کردیم. توی اتوبوس صبحانه سبکی خوردیم و حدود ساعت 8 به تفرجگاه "دهانه آسیاب" استهبان رسیده بودیم. همراه با نسیم ملایمی که بین درخت های توی دره می وزید و در امتداد آبی که از "چشمه قعری" سرچشمه گرفته بود راهمان را به سوی چشمه ادامه دادیم و در کمتر از نیم ساعت حرکت به چشمه رسیدیم و برای ادامه مسیر آب برداشتیم. تقریبا 2 ساعت تا رسیدن به "استخر" راه بود. همدیگر را به کمی تنقلات مهمان کردیم و به آرامی دوباره به راه افتادیم. خنکای مطبوع سایه درختان خیلی دوام نداشت و بعد از کمی در مسیر مالرو حاشیه دره که به سمت استخر ادامه داشت با سرعت بیشتری راهمان را ادامه دادیم. این منطقه پوشیده از درختان کوتاه انجیر و بادام بود و در جای جای مسیر کپر ها و خانه های گلی کوچکی که احتمال برای فصل برداشت باغات مورد استفاده بودند به چشم می خورد. به خاطر گرمتر شدن هوا بدون تلف کردن وقت خودمان را به استخر رساندیم. چشمه کوچک آنجا بانی باغ سرسبز و درختان بلند سرو و چنار و میوه شده بود و استخر کوچکی هم برای ذخیره آب در فصل خشک سال در آنجا وجود داشت و به همین دلیل آن منطقه به "استخر" معروف است. ساعت حدودا 11 بود. نیم ساعت برای صرف یک صبحانه مختصر و کمی استراحت توقف کردیم. کوله ها را پیش آقای شبانی کنار استخر جا گذاشتیم و سبکبار به سمت دشت لاله حرکت کردیم. پس از نیم ساعت به کلبه کوچکی و پیرمرد تنهایی که آنجا زندگی میکرد رسیدیم و در مورد لاله ها پرسیدیم و فهمیدیم که فصل گل های لاله گذشته است. فصل گل های لاله در این منطقه نیمه دوم اسفند ماه و نیمه اول فروردین است. چند عکس یادگاری گرفتیم و از پیرمرد خداحافظی کردیم و به استخر برگشتیم. ساعت 1 تا 2 ناهار خوردیم و استراحت کردیم و کمی بعد برای برگشت آماده شدیم و به طرف پایین سرازیر شدیم و باز هم به خاطر گرما و آفتاب تند بعد از ظهر مسیر استخر تا ابتدای درختان را بدون معطلی پایین آمدیم و از ابتدای درختها با تفریح بیشتر و به آرامی مسیرمان را ادامه دادیم. حدود ساعت 4 سوار اتوبوس شدیم و به شیراز برگشتیم و ساعت 6 عصر هم به دانشگاه رسیده بودیم..

عکس ها در ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ ارسال مطلب  سه شنبه 1389/02/21ساعت   توسط سعید | 

برنامه کوهپیمایی عمومی دشت لاله استهبان


حرکت راس ساعت 5:30 صبح از روبه روی درب اصلی دانشگاه (ارم)

وسایل و مواد غذایی مورد نیاز:

کفش مناسب، کوله یک روزه، عینک آفتابی، کلاه، 1.5 لیتر آب، صبحانه، ناهار سبک، تنقلات


+ ارسال مطلب  سه شنبه 1389/02/14ساعت   توسط سعید | 
برنامه کوهپیمایی چشمه ابوالمهدی - دختران

تاریخ:            جمعه1389/2/10

مربی:  خانم پیمان دوست

سرپرست:      خانم فیلی


روز جمعه ساعت 6:30 از جلو درب اصلی دانشگاه حرکت کردیم.ساعت 8 به اردوگاه پارک جنگلی رسیدیم.چشمه ابوالمهدی از جاذبه های طبیعی شهرستان پاسارگاد است و مراقبت از آن به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد مربوط میشود.چیزی که حیرت گروه را برانگیخت آبی بود که به شدت مملو از زباله بطری و پلاستیک بود.ساعت 8:10از اردوگاه حرکت کرده و ساعت 8:18 صبحانه خوردبم.حرکت کردیم و ساعت 9:52 در پناه صخره ای استراحت کردیم.آموزش هایی از جانب خانم پیماندوست داده شد.پس از 10 دقیقه به راه افتادیم.استراحت دوم 10:40 با صرف میان وعده و آموزش هایی راجب گام تراورس،نحوه پاین آمدن از ریزال گذشت.11:16 حرکت کرده و ساعت 11:30 پایان صعودمان بود به صلاحدید مربی .پرچم ایران عزیزمان را بر افراشته عکس گرفتیم.12:27 حرکت کرده و 1 به نقطه آغاز رسیدیم.حدود ساعت 1:15 وقت نماز،صرف ناهار و حافظ خوانی یکی از دوستان خوش ذوق بود.پس از صرف ناهار خانم نیک سرشت(مربی سنگ نوردی) 3 نوع گره به ترتیب 1:گره  شبه هشت 2: گره هشت و هشت تعقیب را به کوهنوردان عزیز آموزش دادند و هر یک به صورت انفرادی تمرین کردیم. ساعت 15:37 از اردوگاه حرکت کردیم و 16:58 به در ورودی دانشگاه رسیدیم.


ادامه مطلب
+ ارسال مطلب  یکشنبه 1389/02/12ساعت   توسط سعید | 

آبشار "لاتون" و قله "اسپیناس" در بخش "لوندولیل" شهرستان آستارا قرار دارد. لوندویل در 15 کیلومتری آستارا به رشت قرار دارد. ابتدای مسیر پیاده روی جنگلی برای رسیدن به آبشار و کوه اسپیناس از روستای "کوته کومه" شروع می شود. تا روستای کوته کومه جاده آسفالته است و در روستا پارکینگ و اتاق هایی برای اجاره وجود دارد. پیمایش مسیر جنگلی تا روستای خالی از سکنه "آسیو شوان" تقریبا 1.5 ساعت زمان نیاز دارد (تمام مسیر جنگلی از روستا تا ابشار به صورت مالرو و مشخص است).  پس از این روستا و به فاصله کمی از آن استراحتگاهی برای طبیعت گردان وجود دارد (استراحتگاه خوشنود) که تقریبا در همه روزهای تعطیل و آخر هفته ها باز است و دارای چشمه، سرویس بهداشتی و بوفه است. برای رسیدن از استراحتگاه تا آبشار تقریبا 2 ساعت زمان لازم است. نزدیک آبشار کلبه ای جنگلی وجود دارد که برای شب مانی و استراحت می توان از آن استفاده کرد. در نزدیک کلبه و آبشار 2 چشمه دائمی وجود دارد. بهترین زمان صعود اردیبهشت ماه می باشد.

عکس های مسیر و آبشار را در ادامه مطلب ببینید.

See also:   http://kimiaairline.blogfa.com/post-53.aspx


ادامه مطلب
+ ارسال مطلب  سه شنبه 1389/02/07ساعت   توسط سعید | 


تقویم برنامه های گروه پسرانتقویم برنامه های گروه دختران


توضیحات :

- برای شرکت در برنامه ها داشتن کارت بیمه ورزشی الزامی است.

- برای ثبت نام شرکت در برنامه های آخر هر هفته روز یکشنبه همان هفته ساعت 17:30 الی 19 به دفتر انجمن مراجعه نمایید.

- شرکت در برنامه های چند روزه به صورت انتخابی است و منوط به شرکت در برنامه های قبلی و داشتن آمادگی لازم میباشد.


+ ارسال مطلب  دوشنبه 1389/02/06ساعت   توسط سعید | 
گزارش صعود به قله رنج - تیم پسران

28 و 29 فروردین 89

روز پنج شنبه ساعت 16:30 از شیراز به سمت روستای انگره حرکت کردیم و ساعت 18 در مسیر قله رنج به راه افتادیم. اشکفت موجود در مسیر برای شب مانی در نظر گرفته شده بود، با توجه به داشتن وقت کافی تصمیم بر این شد که به حرکت ادامه دهیم و محل مناسب دیگری برای برپایی کمپ ها پیدا کنیم. پس از صعود از گردنه ای که مشرف به منطقه و کوه رنج بود با توجه به تاریک شدن هوا محل مناسبی برای شب مانی انتخاب کردیم و پس از برپایی 2 چادر و خوردن شام تیم برای صعود فردا به استراحت پرداخت. صبح جمعه ساعت 4:30 صبح از خواب برخاستیم و پس از بستن کوله ها و تهیه آب جوش به راه افتادیم و صرف صبحانه را به پس از روشن شدن هوا موکول کردیم. پس از نیم ساعت راهپیمایی با شیب کم به چشمه رسیدیم و پس از یک ساعت در پای کوه رنج و یال منتهی به قله برای صرف صبحانه توقف کردیم. پس از خوردن صبحانه حرکت آراممان را بر روی یال نسبتا پرشیب منتهی به قله شروع کردیم و پس از حدود یک و نیم ساعت به بالای خط الراس رسیدیم و پس از گذاشتن کوله ها در میان صخره ها 50 متر انتهایی را تا قله رنج پیمودیم و پس از گرفتن چند عکس یادگاری برای انتخاب مسیر بازگشت تصمیم گیری شد که با مشورت آقای جلالی مسیر شن اسکی قیف (زیر گردنه منتهی به قله رنج کوچک) برای فرود انتخاب شد و پس از چند صد متر پیمایش خط الراس تا گردنه قیف به سمت پایین سرازیر شدیم و به سرعت از مسیر شن اسکی فرود آمدیم. ساعت 2 بعد از ظهر به دره میان کوه های رنج و برم فیروز رسیده بودیم و با توجه به بارش باران از خوردن ناهار صرفنظر کردیم مسیر را به سمت پناهگاه رنج ادامه دادیم و از آنجا هم به سرعت به سمت جاده حرکت کردیم. خوشبختانه با وجود ناهماهنگی مینی بوس برگشت وسیله نقلیه جایگزین با همکاری مینی بوس تیم دختران که از برمفیروز برگشته بودند به موقع به محل رسید و برگشتیم و قبل غروب آفتاب شیراز بودیم.

عکس ها در ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ ارسال مطلب  دوشنبه 1389/02/06ساعت   توسط سعید | 

گزارش صعود قله برم فیروز - گروه دختران

تاریخ اجرای برنامه :  89/1/29

سرپرست برنامه: الهام گلکار - مربی: خانم پیمان دوست

صبح روز جمعه ساعت 6:20 از میدان ارم حرکت کردیم.ساعت 6:30 در پل معالی آباد توقف کردیم تا آقای رهامیان به ما بپیوندند.آقایان مزارعی و رمضان زاده نیز ملحق شدند. حدود ساعت 7:15 از شیراز خارج شدیم و صبحانه را در راه خوردیم. ساعت 9 به کوه برم فیروز رسیدیم و 15 دقیقه بعد مشغول بالا رفتن از کوه شدیم.هوا ابری بود.ساعت 10:30 به دلیل حال نا مساعد یکی از بچه ها ی گروه توقف کردیم.آقای رهامیان برای تعیین مسیر جلوتر رفتند و ساعت 11 مسیر را ادامه دادیم. ساعت 12:30 به دریاچه رسیدیم . هوا سرد و مه آلود بود و هنوز برف در اطراف دریاچه دیده می شد. منظره بسیار زیبایی بود .

ولی به دلیل نا مساعد شدن هوا صعود تا قله منتفی شد.به همین علت ناهار را کنار دریاچه خوردیم و ساعت 1:30 از دریاچه به سمت پایین حرکت کردیم و ساعتی بعد کنار چشمه برای استراحت توقف کردیم .

 ساعت 3:40 به پایین کوه رسیدیم و در بین راه به تماشای لاله های واژگون مشغول شدیم.

راس ساعت 6:30 به دانشگاه رسیدیم.

عکس ها در ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ ارسال مطلب  یکشنبه 1389/02/05ساعت   توسط سعید | 

گزارش صعود قله گنو (نصیری) - تیم دختران

تاریخ اجرای برنامه: 21,22 بهمن 88

سرپرست برنامه: نرگس رحمانی - مربی: خانم پیمان دوست

کوه گنو در 29 کیلومتری بندر عباس قرار دارد.جاده اصلی بندر عباس سیرجان از شرق و جاده بندر عباس به بندر لنگه از جنوب آن میگذرد.این کوه تقریبا مساحتی به اندازه 350 کیلومتر مربع دارد. اسم گنو از دو بخش تشکیل شده: گن(گند)و او(آب).یعنی آب بد بو.آب گرم گنو از جمله آب های گوگردی خیلی گرم است.

 گنو پوشش گیاهی جالبی دارد.تنوع پوشش گیاهی این کوه از دامنه تا قله مشتمل بر درختان گرمسیری استپ کوهپایه ای و گونه های نواحی سردسیر است.گیاهان شامل پر سیاوش .سرخص معطر.گون کوهی.زیره.آویشن.بومادران.پونه استبرق.کنار.بادام کوهی.مسواک.اکاسا.بنه.ناترک و...... منطقه حفاظت شده گنو جانوران زیادی دارد از جمله:قوچ.بز کوهی. آهو.روباه.بلبل.تیهو.ماهی خورک ابلق و....

راه دستیابی به منطقه:جبهه جنوبی-جاده بندر عباس به بندر لنگه((روستای ایسیسن .تازیان) و جاده کوهستانی ایستگاه تلویزیون(32 کیلومتر)-پاسگاه محیط بانی سرحد گنو-چشمه رمر-چشمه سرحد چربه-سنگ قرار-قله نصیری)).در واقع این بهترین مسیر صعود است.

بهترین فصل صعود زمستان است

97 درصد مردم منطقه فارسی زبانند.البته به لهجه بندری صحبت میکنند.3 درصد به گویش عربی.هندی.انگلیسی صحبت میکنند.فعالیت بیشتر مردم ماهیگیری کشاورزی و حمل و نقل دریایی است

جاذبه های طبیعی بندر عباس:امامزاده سید مظفر.امامزاده شاه محمد تقی.معبد هندوها.مسجد جامع دلگشا.مسجد گله داری خانه گله داری حمام گله داری.اسکله دیم.مجموعه برکه های باران.بنای کلاه فرنگی و ....

 

روستاهای اطراف:

جنوبی:ایسین. هومودرایسین . پاتل ایسین  .دربهو .درگیر و..

غربی:تیکوه. سلکوه.

شرقی: تهلو. دزک . گنو. انارون.

شمالی:فین. سیاهو. سرزه و .....

وسایل لازم برای این برنامه:کیسه خواب.باتون.لباس گرم.لباس بادگیر.کفش نیمه سنگین.عینک آفتابی.چراغ پیشانی.کوله پشتی .چادر.

گزارش صعود: 21بهمن ماه ۱۳۸۸ ساعت ۱۲ ظهر از شیراز خارج شدیم.توقف در علی آباد برای نماز ساعت 12:40.ساعت 1:25 در بین راه برای نهار ایستادیم.ساعت 10:20 شب به جاده مخصوص گنو رسیدیم.راهنمای محلی آنجا بودند(راهنمای محلی: آقای دانشمند و آقای سلیمانی.رییس هیئت اسحاق موسایی به شماره 09173693199).بعد از نیم ساعت توقف کردیم.هوا سرد و تاریک بود و به چراغ پیشانی احتیاج داشتیم.اما فقط دو عدد چراغ موجود بود.مسیر پا کوب را حدود ساعت 11:15به سمت پایین طی کردیم.ساعت 12 به پناهگاه رسیدیم. رییس هیئت کوهنوردی بندر عباس آنجا بودند.در نزدیکی چشمه ای بود که زمستان آب آن گرم و در تابستان سرد میشد.درختی به اسم زیتون آزادی آنجا بود.شب را در پناهگاه ماندیم.ساعت 5 صبح بیدار شدیم.سرما واقعاً شدید بود. 5:40 حرکت را شروع کردیم.پناهگاه در ارتفاع 1200 متری بود. ابتدا مسیر پاکوب را به طرف پایین رفتیم.از کنار چشمه رمر رد شدیم. چشمه رمر در ارتفاع 1410 متری است و مشرف به قله های نصیری  دو برار  و زندان است. کم کم در مسیر به طرف شیب بالا حرکت کردیم. 25 دقیقه قبل از سنگ قرار شیب تند شد.7:25 در سنگ قرار توقف کردیم و صبحانه خوردیم.سنگ قرار در ارتفاع 1715 متری است.قله های نصیری (2349 متر) سر پهن(2175 متر) دو برار(2282 متر) زندان(2309 متر) دیده میشدند مربی تشخیص دادند که دو تن از بچه ها در سنگ قرار بمانند.کوله ها را گذاشتیم و فقط آب و کمی شیرینی بردیم.برای صعود تقریبا هر نفر 2 لیتر آب نیاز دارد.ساعت 8:10 حرکت کردیم شیب دامنه تند و پر از سنگ بود و در بازگشت امکان لیز خوردن داشت.در مسیر سنگها پر از حفره بودند.به جنگل رسیدیم.هوا ناگهان تغییر کرد و بادهای سرد وزیدن گرفت.درختانی بودند که خود به خود سوخته بودند.استراحت در جنگل.نزدیکی های قله مسیر دست به سنگ داشت.سنگها ریزشی زبر و تیز بودند.سرعت کم شد.ساعت 11:50 به قله رسیدیم.هوا صاف بود و باد سرد نمیوزید.سرود ای ایران طنین انداز شد.پرچم یا حسین بر فراز قله جلوه گری میکرد.پرچم دانشگاه را باز کرده و عکس گرفتیم.12:15 مسیر بازگشت را شروع کردیم.1:30استراحت.تقریبا آب تمام شده بود اما چون هوا مه گرفته بود تشنگی اثر نمیکرد.2:20 به سنگ قرار رسیدیم.استراحت و ساعت 3 حرکت کردیم.4:30 به پناهگاه رسیدیم. ساعت 5 به سمت جاده حرکت کردیم.5:45 به جاده رسیدیم.سوار شدیم و ساعت 6 حرکت کردیم.

 

عکس ها در ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ ارسال مطلب  شنبه 1389/02/04ساعت   توسط سعید | 
گزارش برنامه کوهپیمایی قصر قباد_ خواهران

تاریخ اجرا:1388/9/13

مربی:رویا پیمان دوست

قصر قباد که افراد محلی آن را به نام قلعه قلات میشناسند منطقهای است در جاده کوارکمی بعد از منطقه تفیهان.

صبح روز جمعه ساعت 6  12 نفر از اعضای تیم مقابل درب اصلی دانشگاه جمع شدیم.سوار سرویس شدیم خانم رفیعی هم در بین راه به ما پیوستند.آقایان ثابت و غلامی به عنوان همراه برنامه آمدند.در طول مسیر خانم پیماندوست نکاتی را درباره کوهنوردی و وسایل مناسب در کوه برای تیم گفتند.سرپرست برنامه هم صبحانه و ناهار را تقسیم کرد.ساعت 7:40 پای کوه رسیدیم.پس از حدود 20 دقیقه پیاده روی به مکان آغاز اصلی کوه رسیدیم.در این زمان آقای ثابت 10 دقیقه گروه را نرمش دادند.سپس به راهمان ادامه دادیم.در طول مسیر آقای ثابت با خواندن اشعاری زیبا سختی راه را بر بچه ها آسان کردند.ساعت 9:40 به چشمه اول رسیدیم.پس از بازدید غار صبحانه صرف شد.ساعت 10:45 مجددا حرکت را اغاز کزدیم.ساعت 11:45 به دیواره صخره ای رسیدیم.12:30 به قله رسیدیم.فریاد یا خدا سر دادیم و سرود ای ایران خواندیم.سپس آقای مزارعی درباره اهمیت  تاریخی مکان و بناهایی که در دوره ساسانیان روی قله به جا مانده صحبت کردند.نماز  خوانده ناهار خوردیم.ساعت 2 راه بازگشت را پیش گرفتیم.ساعت 4 به چشمه اول رسیدیم و 10 دقیقه استراحت کردیم.در نهایت ساعت 5:20 به مکان قرار با سرویس رسیدیم.پس از نرمش به سمت دانشگاه حرکت کردیم.


ادامه مطلب
+ ارسال مطلب  شنبه 1389/02/04ساعت   توسط سعید | 

نمایی از قله شاه البرز در بهار
+ ارسال مطلب  جمعه 1389/02/03ساعت   توسط سعید | 
 
صفحه نخست
تقويم برنامه ها
اطلاعيه ها
آرشيو مطالب
عناوين مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
گزارش برنامه ها، اطلاعیه ها و اخبار انجمن کوهنوردی و اسکی دانشگاه شیراز
-------------------------------------
خیابان ساحلی غربی - مجتمع فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز (باشگاه) - دفتر انجمن کوهنوردی و اسکی دانشگاه شیراز
جلسات هفتگی:
یکشنبه ها ساعت 17:30 - 19

پيوندها
انجمن ورزشکاران ایران
دانشگاه شیراز
فدراسیون کوهنوردی
هیات کوهنوردی فارس
انجمن کوهنوردان ایران
قلمرو کوهستانی ایران
سایت هم طناب
کوه نیوز
باشگاه کوهنوردان آرش
گروه کوهنوردی استقلال شیراز
باشگاه کوهنوردی شیراز جوان
انجمن کوهنوردی دانشگاه صنعتی اصفهان
انجمن کوهنوردی پلی تکنیک
انجمن کوهنوردی دانشگاه تهران
انجمن کوهنوردی علم و صنعت
کوه (حسن نجاریان)
کوه قاف (رضا زارعی)
آرام کوه (عباس ثابتیان)
دیده بان (عباس محمدی)
وبنوشت (علی پارسایی)
شهرام عباس نژاد
گروه کوهنوردی آلپ سنقر
ایران را بگردیم (محمد گائینی)
گروه آبهای سپید شیراز
آناپورنا (آنا فراهانی)
اشترانکوه (احسان سالاروند)
عشق کوهنوردی (سونیا بانشی)
ورجین (عرفان فکری)
مثل کوه (فروغ نجاتی نژاد)
جومیر (سعید ولی اللهی)
نوشته هاي پيشين
مرداد 1390
خرداد 1390
اردیبهشت 1390
فروردین 1390
اسفند 1389
بهمن 1389
دی 1389
آذر 1389
آبان 1389
مهر 1389
شهریور 1389
مرداد 1389
تیر 1389
خرداد 1389
اردیبهشت 1389
آرشيو موضوعي
گزارش برنامه
اطلاعیه ها
سایر مطالب
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM